Bezpłatny anonimowy

TELEFON I CZAT ZAUFANIA

dla dzieci i młodzieży

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Zadzwoń 800 119 119

Wolisz pisać?

Codziennie w podanych godzinach znajdziesz po prawej stronie okno Czatu zaufania dla dzieci i młodzieży TPD – w tym czasie jesteśmy online, by Was wspierać.

Dzień dobry, jesteśmy tu,
by Wam pomagać

Jesteśmy zespołem psychologów, którzy dyżurują pod bezpłatnym i anonimowym numerem wsparcia 800 119 119 oraz na czacie zaufania 800119119.pl.

TELEFON ZAUFANIA
CZAT ZAUFANIA

Dyżurujemy codziennie w godz. 14–22

Uwaga: po godz. 21.45 nie rozpoczynamy już nowych rozmów, wyłącznie kończymy trwające.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Telefon zaufania

dla dzieci i młodzieży

Telefon zaufania 800 119 119 to darmowy i anonimowy numer pomocy dla dzieci i młodzieży, pod którym porozmawiasz z psychologiem o swoich przeżyciach i problemach, a także uzyskasz wsparcie w kryzysie psychicznym.

Zadzwoń 800 119 119

Dorośli, którzy pracują w Telefonie zaufania TPD, na co dzień pracują z osobami w Twoim wieku. Są tutaj, by wesprzeć Cię w tym, z czym masz trudności, wskażą Ci, jak i gdzie szukać pomocy w wielu sytuacjach, także wtedy, gdy jesteś ofiarą przemocy lub czujesz, że możesz potrzebować pilnej pomocy medycznej.

Czat zaufania

dla dzieci i młodzieży

Na stronie dostępny jest dla Was także czat zaufania. Rozmowy na czacie – tak samo jak telefon zaufania TPD – są anonimowe i darmowe.

Specjaliści dyżurujący na czacie nie oceniają, nie wyśmiewają, nie dyskryminują. Tak jak wszyscy w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, są otwarci na każdą młodą osobę: bez względu na to, kim jesteś, znajdziesz tutaj przyjaznych dorosłych, którzy postarają się zrozumieć Ciebie i Twój problem.

Wspólnie z Wami staramy się rozwiązywać Wasze problemy związane z nauką i szkołą, związkami, przyjaźniami, relacjami rodzinnymi, dojrzewaniem, dyskryminacją, przemocą, internetem oraz zdrowiem psychicznym.

Czat zaufania dla dzieci i młodzieży

Czat zaufania

O nas

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP), która działa na rzecz i dla dobra dzieci w Polsce od 1919 r.

Co robimy?

Prowadzimy blisko 300 placówek wsparcia dziennego dla 10 000 dzieci w całym kraju. Obejmujemy opieką dzieci i młodzież z rodzin zagrożonych wykluczeniem oraz dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami.

Zapewniamy wsparcie rodzinie w sposób kompleksowy poprzez prowadzenie poradnictwa rodzinnego, ośrodków interwencji kryzysowej, ośrodków adopcyjnych, poradni psychologicznych i prawnych oraz poprzez środowiskową pracę pedagoga rodzinnego.

Działamy na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz ich rodziców poprzez szereg działań takich jak prowadzenie centrów integracji, szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, ośrodków i turnusów rehabilitacyjnych, od 2019 także mieszkań treningowych, a od 2020 dziennego domu pobytu dla osób starszych w początkowej fazie chorób otępiennych.

Organizujemy wypoczynek letni i zimowy dla dzieci i młodzieży uczęszczających do naszych placówek.

Poszukujemy, wspieramy oraz dbamy o rozwój talentów i szczególnych uzdolnień dzieci i młodzieży ze środowisk defaworyzowanych.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Aktualnie jesteśmy także zaangażowani we wspieranie osób uchodźczych z Ukrainy: zapewniamy miejsca noclegowe, żywienie, opiekę dla najmłodszych, wsparcie psychologiczne dla dzieci i dorosłych, zbiórki i pomoc humanitarną bezpośrednio na granicy oraz wszędzie tam, dokąd przybywają największe fale osób uciekających przed wojną.

Chcesz wesprzeć naszą misję pomagania?

Jesteś nauczycielem, pedagogiem szkolnym, pracownikiem społecznym, lekarzem, urzędnikiem?

Zamów do swojej placówki bezpłatny pakiet: plakat A3 ze zrywkami i ulotki informujące o Telefonie i czacie zaufania dla dzieci i młodzieży TPD (w jęz. polskim i ukraińskim)

Prześlij adres dostawy i nazwisko odbiorcy na adres mailowy kontakt(małpa)800119119.pl